کوچینگ فروش چیست و چه مزایایی دارد؟ | آکادمی کسب و کار مواساتی | بیزینس کوچینگ

کوچینگ فروش چیست و چه مزایایی دارد؟

اگر شما یک سازمان باشید که تعداد زیادی کارمند و کارشناس فروش و نماینده در شهرهای مختلف دارد و یا کسی باشید که یک کسب و کار معمولی و شخصی دارد، در هر دو صورت بهره گیری از کوچینگ فروش باعث می شود مهارت ها و تکنیک هایی را فرا گیرید که بتوانید فروش خود را چندین برابر کنید.

به کوچینگ فروش، مربیگری فروش نیز گفته می شود که برای سازمان یا افرادی کاربرد دارد که به بهتر شدن نتایج حاصل از کسب و کار خود اهمیت می دهند و می خواهند استانداردهای خود را بالا ببرند.

در واقع مدیر یک شرکت یا سازمان باید تیم های فروش حرفه ای داشته باشند که بتوانند میانگین سود شرکت را بالا ببرند، در این مواقع به کارگیری کوچینگ فروش بسیار قوی عمل می کند و کمک شایانی در عملکرد کارکنان دارد و باعث می شود بهترین مهارت ها و روش هایی را بیاموزند که هم رشد و پیشرفت کنند و هم توانایی ها و استعدادهایشان را بشناسند و هم آمار فروش آنها افزایش یابد.

در یک تعریف کلی به زبان ساده می توانیم کوچینگ فروش را افزایش آمار فروش با به کارگیری مهارت ها و تکنیک های کوچینگ بدانیم.

با استفاده از این روش می توان بر روی کارکنان فروش سرمایه گذاری کرد که بتوانند قوی کار کنند و آمار فروش را فوق العاده بالا ببرند.

بیشتر بخوانید: عوامل اصلی و موثر افزایش نرخ کوچینگ

افزایش آمار فروش با استفاده از قدرت کوچینگ فروش

افزایش آمار فروش با استفاده از قدرت کوچینگ فروش

جلسات کوچینگ فروش هم به صورت فردی و هم به صورت گروهی برگزار می شود.

در جلسات فردی به کارکنان فروش کمک می کنند تا فرآیند فروش را به طور کامل یاد بگیرند و نقاط قوت و ضعف خود را بشناسند و جهت پیشرفت و رسیدن به هدف، برنامه ریزی کنند.

در جلسات گروهی به این صورت است که کارمندان مجرب از ایده های جدید و نظرات کارمندان تازه کار بهره مند می شوند و افراد تازه کار نیز از تجربیات کارکنان قدیمی استفاده می کنند.

اگر افراد سازمان ها یا هر کسب و کاری از کوچینگ فروش استفاده نکنند و مانند گذشته پیش بروند، هرگز به موفقیت نمی رسند و از رقیب های خود همیشه عقب می مانند. در جلسات کوچینگ فروش سوال های هدفمندی مطرح می شود.

از جمله این سوال ها این است که مثلا افراد گروه چه تغییری را می توانند در خودشان ایجاد کنند یا اینکه چه موانعی بر سر راهشان وجود دارد و راه حل آنها چیست.

همینطور این پرسش که چگونه می توانند برای رسیدن به هدفشان تلاش کنند.

این سوال ها و تجزیه و تحلیل جواب آنها باعث می شود تفاوت های میان اعضای فروش شناسایی شود و بتوانند از این تفاوتها برای عملکرد بهتر اعضا بهره مند شوند.

پیشنهاد ویژه برای شما: راهکارهای مربیگری و کوچینگ شرکت و سازمان

چگونه فروش را با کوچینگ افزایش دهیم؟

چگونه فروش را با کوچینگ افزایش دهیم؟

افزایش آمار فروش با مربیگری فروش به صورت حرفه ای به این صورت است که شرکت و سازمانها این هدف را دارند که مشتری آنها بیشتر شود و بتوانند مشتری را حفظ کنند.

فروش محصول از طریق کارمندان و کارشناسان فروش شامل سه بخش کلی می باشد.

مرحله اول یافتن مشتری است که باید تلاش کنند تعداد مشتری را افزایش دهند، این مرحله بسیار مهم است.

مرحله دوم معرفی و شناساندن محصول و خدمات به مشتری می باشد و مرحله سوم پیگیری است که بتوانید فروش محصول را نهایی کنید.

مدیر عامل یک شرکت باید بیشتر وقت خود را به فروشندگان اختصاص دهد و با آنها کار کند و وقتی که موفق می شوند محصول را به مشتری بفروشند، آنها را همراهی کند تا آمار فروش فروشندگان روز به روز بیشتر شود.

افراد هر کسب و کاری که داشته باشند در درجه اول، بازاریابی برای فروش بسیار مهم می باشد.

زیرا می تواند کارتان را به خوبی پیش ببرد.

در واقع صاحبان کار باید در کنار مردم باشند و اعتماد آنها را جلب کنند تا مردم به صورت آگاهانه بتوانند تصمیم به خرید محصول شما بگیرند.

در حقیقت فرآیند مهم فروش محصول، روش های درست بازاریابی را در پی دارد و باید به شکلی باشد که بتوان از هر فروش سود بیشتری کسب کرد و تعداد مشتری را افزایش داد که اگر به درستی انجام پذیرد آنگاه نتایج بسیار عالی را به وجود می آورد.

مطالعه بیشتر: رهبری کسب و کار با استفاده از کوچینگ

کوچینگ فروش و شناخت نسبت به مشتری هدف

کوچینگ فروش و شناخت نسبت به مشتری هدف

یک بازاریاب حرفه ای باید مشتریان ایده آل خود را بشناسد و هرگز از جواب نه شنیدن نا امید نشود.

زیرا وقتی مشتری جواب رد به خرید محصول شما می دهد در واقع می ترسد که شکست بخورد که در این موارد باید از تکنیک فروش موفق استفاده کرد.

یعنی باید اعتماد سازی ایجاد کرد و نیاز مشتری را شناخت و سوالاتی را از آنها بپرسیم و پاسخی که آنها می دهند را به دقت گوش دهیم و به مشاوره درست بپردازیم.

با این روش اعتماد مشتری افزایش می یابد و می توانید راحت محصول خود را به بهترین نحو معرفی کنید و خیلی سریع آن را به فروش برسانید. در این صورت است که موفق می شوید و آمار فروش شما بیشتر می شود.

همانطور که می دانیم کوچینگ فروش یک روش جدید برای بالا بردن آمار فروش می باشد.

در واقع مربیگری فروش یک سرمایه گذاری خوب برای پایدار ماندن عملکرد کل اعضای فروش سازمان می باشد که به نگهداری مشتری مربوط می شود.

اهداف کوچینگ فروش، تقویت رابطه ها بین افراد ی که می خواهند محصول را بفروشند و آنهایی که می خواهند بخرند است.

همچنین تغییر رفتار ناموفق قبلی و ایجاد انگیزه برای افراد می باشد و توسعه مهارت و تکنیک را در پیش دارد و نقطه ضعف و قوت را هم شناسایی می کند.

در فرآیند کوچینگ فروش باید یک محیط جذابی برای اعضای گروه ایجاد شود که در آنها پیشرفت و ترقی نسبت به آنچه که قبلا انجام می دادند خیلی قوی احساس شود.

به طور کلی جلسات کوچینگ فروش بیشترین تاثیر را در روند فروش دارد و هیچ سرمایه گذاری دیگری نمی تواند جایگزین آن شود.

مزایای کوچینگ یا مربیگری فروش، اثربخشی برای انواع کسب و کار است که شما را توانمند می کند و شامل افزایش درآمد، انجام معاملات بیشتر، تقویت سازمان، جذب مشتریان جدید، بهبود رضایت کارکنان و ایجاد خلاقیت در آنها، بهتر شدن تکنیک ارتباطی، افزایش درک محصولی که ارائه می دهید و رونق فروش می باشد.

5/5
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − هفت =

جدیدترین پست ها:

لینک کوتاه
بیزینس کوچینگ چیست؟
0