5 مزایای بیزینس کوچینگ | آکادمی کسب و کار مواساتی

5 مزایای بیزینس کوچینگ

مزایای بیزینس کوچینگ


پنج مزایای بیزینس کوچ در کسب و کار | آکادمی مواساتی

زمان مطالعه: 15 دقیقه

اگر این مقاله را می‌خوانید، به احتمال زیاد مربی کسب و کار ( بیزینس کوچ ) یا شاید حتی مربی ندارید و یا پیدا نکرده‌اید (بله، تفاوتی بین این دو وجود دارد). به طور کلی، شرکت‌هایی که مربی یا بیزینس کوچ پیدا نکرده‌اند و شاید به دنبال آن هم نیستند، به این دلیل هست که فکر می‌کنند این یک رابطه گران‌ قیمت است که توانایی پرداخت هزینه آن را ندارند و اطلاعی هم از مزایای بیزینس کوچینگ هم ندارند.

 

حقیقت این است مزایای بیزینس کوچینگ در کسب و کارهای جدید و موفق مبدل شدن این واقعیت جدید است که بدون آنها واقعا نمی‌توانید به نحوه حرفه ای به ستاره صنعتمان تبدیل شویم زیرا او فردی است که در حوزه فعالیتش تبدیل به یک  بیزینس کوچ حرفه‌ای شده و ما باید از توان او برای کسب و کارمان استفاده بهینه کنیم او فقط در یک حوزه تخصص، مهارت و تجربه دارد و می تواند به ما در آن بخش از کسب و کارتان که نیاز داریم به طور فوق العاده‌ای کمک کند تا به آن هدفمان حالی هدفی از جنس فروش کالا، سود دهی بهترو یا هر چیز دیگر باشد برسیم.

 

ممکن هست شما کسب‌ و کار کوچک خود را آغاز کرده‌اید و شاید شما فقط کارهای عملی معمول را انجام داده باشید، یا یکی از کسانی بوده‌اید که ایده‌ای عالی دارید و از دانش کسب‌ و کار اطلاعات کمی دارید، یا شاید شغل شخص دیگری را بر عهده داشته باشید.

 

داستان شما هرچه باشد، احتمالاً شما از این نظر مانند بیشتر صاحبان مشاغل کوچک به نظر می‌رسید که کسب و کار شما توسط دید شما هدایت می‌شود و سعی می‌کنید تمام توان خود را برای حفظ کسب و کار خود بکار بگیرید.

 

مطمئناً یک فرد که صاحب آن بیزینس است نمی‌توانید تمام جوانب کسب و کار خود را بررسی کنید و قبل از به وجود آمدن مشکلات برنامه‌ای برای حل آن داشته باشد. در این مرحله، ممکن است بگویید که بهترین درسی که آموخته‌اید ناشی از اشتباهات شما هست. اما بعد از گذشت زمان زیاد، شما می‌دانید چه چیزی برای کسب‌ و کار بهتر است!  زیرا این محصول چشم‌ انداز شماست. اما در مسیر رسیدن به هدفمان، دچار کارهای میشوم که تجربیات و اشتباهات را در پی خواهد داشت.

 

مزایای بیزینس کوچینگ در کسب و کار شما

مزایای بیزینس کوچینگ در کسب و کار شما

 

 

شاید اینها هم سئوال شما باشد:

 

پس برای حل این مشکلات و استفاده از تجربه نداشته، چه‌کاری باید انجام داد؟

آیا نباید از کسی که تجارب زیادی دارد و در کنار کسب‌ و کارهای دیگری توانسته آنها را به موفقیت برساند، کمک گرفت؟

آیا روحیه “کار به تنهایی” همیشه به بهترین شکل برای کسب و کار مان  منجر به موفقیت می‌شود؟

مزایای بیزینس کوچینگ چیست؟

 


 

تنها 65%

گزارشات اخیر نشان داد که اکثریت قریب به اتفاق (94٪) صاحبان مشاغل کوچک مورد بررسی، اهداف مالی خاصی را برای تجارت خود تعیین می‌کنند، با این حال تنها 65٪ اطمینان دارند که به آنها دست خواهند یافت.

این یعنی اینکه فقط 29٪ از صاحبان مشاغل کوچک (تقریباً از هر چهار نفر یک نفر) اهداف مالی خاصی را برای کسب و کار شان تعیین کرده‌اند، اما نمی‌توانند با اطمینان بگویند که به آنها می‌رسند. اینجاست که بیزینس کوچ وارد عمل می‌شوند و از مزایا بیزینس کوچینگ مطلع میشود.

مزایای بیزینس کوچینگ

 

 

تفاوت بیزینس کوچ و مشاور کسب و کار !!

 

قبل از اینکه به چرایی مهم بودن استخدام بیزینس کوچ بپردازیم، باید تفاوت بین بیزینس کوچ و مشاور را به طور خلاصه بررسی کنیم. هر دو دارایی بسیار ارزشمندی برای صاحبان مشاغل کوچک هستند. اما در عمل یکسری تفاوت‌هایی دارند که قصد داریم در اینجا آنها را بررسی کنیم.

 

مشاور کسب و کار: اصولاً تجارت گرا، رابطه محور (از این رو تعهد بلندمدت) است و هیچ هزینه‌ای را از شما دریافت نمی‌کند. مشاوران معمولاً نگران رشد و موفقیت کارفرما به عنوان یک فرد هستند. اولین نقش آنها گوش دادن به اهداف، رؤیاها و چالش‌های اداره یک تجارت و ارائه راهکارهای ریز و مشاوره است که هم به صاحب مشاغل فردی و هم به نحوه اداره کسب و کار کمک می‌کند.

مشاور در هر کسب و کاری که می‌خواهد رشد کند و بتوانند کسب و کار موفقی را اداره کند واقعاً ضروری است، خصوصاً با توجه به اینکه روابط مشاور بیش از زمانی که برای ملاقات با آنها صرف می‌شود، هزینه ندارد.(یعنی هزینه مشاور کسب و کار، در زمانی که از او وقت ملاقات می گیرد است) با این حال، یک مشاور هیچ‌ وقت جایگزین بیزینس کوچ نمی‌شود که جلو تر توضیح خواهیم داد.

 


 

شاید بخواهی بیشتر بدانی که برای اول کسب و کار چه باید کنی اینجا برای شما پیشنهاد داریم که این کلیپ کوتاه ببینی تا در ادامه مقاله بیشتر در مورد مزیت های بیزیس کوچ با شما صبحت کنم

پیشنهاد ما دیدن این ویدئو در مورد راه اندازی کسب و کار است 

مزایای بیزینس کوچینگ

بیزینس کوچینگ چیست؟

بیزینس کوچینگ : قبل از پرداخت به مزایای بیزینس کوچینگ بهتر است بیزینس کوچ را تعریف کنیم، او مربی کسب و کار است که به تجارت و کسب و کارتان  کمک می‌کند تا با وظایف و اهداف خاصی سروکار داشته باشد به زبان ساده تر بیزینس کوچ به شما کمک می کند از وضعیت فعلی خودتان به وضعیت مطلوب برسید حال ممکن است در این سفر شما به ابزارهای هم نیاز داشته باشید مانند اینکه چطور شما می توانید فروشتان را بیشتر کنید و یا چطور باید جذب مشتری بیشتری داشته باشید و … در فرآیند بیزینس کوچینگ در کسب و کارتان بیزینس کوچ به تعیین اهداف کمک می‌کند او تعداد جلسات مورد نیاز شمارا برای رسیدن به هدف را تعیین می‌کند و شما با بستن قرارداد کوچینگ می توانید از مهارتهای او استفاده کنید ما در آکادمی  کسب و کار مواساتی سه اصل را به شما معرفی میکنیم که در پیدا کردن بیزینس کوچ مناسب برای شما می تواند کمک شایانی کند.

 

  • اصل اول، بیزینس کوچ باید تجربه در فعالیت شما را داشته باشد، خیلی ها اسم خودشان را بیزینس کوچ می گذارند اما باید شما آگاه باشید که بیزینس کوچ باید فردی باشد با تجربه، بر خوردار از علم روز تجربه فعالیت بیزینسی و حتی مشاوره کسب و کار پس اصل اول باید بیزینس کوچ حرفه ای و متخصص را استخدام کنید.

  • اصل دوم، تخصص بیزینس کوچ، تخصص معمولا برگرفته از تجربه و علم روز در حوزه کسب و کار ( در اینجا بیزینس کوچ مد نظر است) باشد یعنی اینکه تحصیلات او در همین رشته باشد بنابراین در این بخش تخصص بیزینس کوچ بسیار مهم است.

  • اصل سوم، باید بیزینس کوچ انتخابی شما مهارت کوچینگ را بصورت حرفه ای و با تاییده مرکز کوچینگ بین المللی باشد که نشانگر این است که او فردی حرفه‌ای و کسی است که می تواند به شما کمک کند.

 

پیشنهاد ما برای شما دیدن این کلیپ کوتاه است که می تواند الگوی بهتری در ذهنتان ایجاد کند

 

 

پنج مزایای بیزینس کوچینگ !!

مزایای بیزینس کوچینگ و استفاده از خدمات آنها برای صاحبان مشاغل کوچک امروزه به امری ضروری مبدل شده. اما وقتی بسیاری از کارآفرینان با این هزینه‌ها را می‌بینند مانع آن می‌شوند. عکس‌ العمل داخلی ممکن است این باشد که خودتان بچسبید و مشکل را حل کنید. همان‌ طور که در بسیاری از زمینه‌های دیگر کسب و کار خود این کار را انجام داده‌اید. شاید این یک واقعیت است که شما توانایی مالی استخدام مربی کسب‌ و کار را ندارید. البته این نکته مهم را باید بیان کرد که بسیاری از کارآفرین های موفق هزینه استفاده از بیزینس کوچ را یک سرمایه گذاری در کسب و کارشان می دانند و وقتی که نگاهی به زندگی اکثر کارآفرین های موفق داریم  شاهد این هستیم که از مزایای بیزینس کوچینگ مطلع هستند و هر چند گاهی هم سخن به میان می آورند و اغلب موفقیت شان را حاصل جلسات کوچینگ با کوچ خود می دانند.

حالا در اینجا دقیق می خواهم بگویم که یک بیزینس کوچ در چه مواردی می تواند به کسب و کار شما کمک کند.

 

1.مزایای بیزینس کوچینگ: استراتژی و برنامه‌ریزی

بیزینس کوچ شما را به چالش می‌کشد که متفاوت فکر کنید، تا شما اهداف خود را گسترش دهید. مطمئناً، شما از تجارت خود انتظارات بیشتری دارید و حال باید با اعتماد به او چشم انداز خودتان بیان کنید. حتی باید شما مسائل کسب و کارتان و مناطقی که نیاز به تقویت دارد با او بگویید این رابطه شما و بیزینس کوچ بسیار ارزشمند هستند. شخصی با یک استراتژی منحصربه‌فرد و اثبات‌ شده برای شما ( یعنی اینکه قبلا کوچ تجربه این فرآیند را داشته باشد) که ضمن ادامه دادن رویکرد شما، شما را بیش از پیش تحت‌فشار قرار خواهد داد. این می‌تواند باعث شود شما توانایی‌های پنهان خود را بشناسید.

2. مزایای بیزینس کوچینگ: فناوری

فناوری در مشاغل کوچک نقش فزاینده‌ای دارد و بدون داشتن علم روز در فناوری های به وجود آمده ادامه کار دشوار است. فناوری به کسب و کارهای کوچک کمک می‌کند تا با برقراری ارتباط بهتر با کارمندان، مشتریان و چشم‌ اندازها یشان را به عنوان مزیت رقابتی کسب کنند توسط سیستم سازی یا همان اتوماتیک کردن فرآیندهای، با فناوری شما در وقت صرفه‌جویی می کنید و کاراییتان را بهبود می بخشید. و با استفاده از تجزیه و تحلیل‌های تجاری، عملکرد تجاری تان را بهبود می بخشید. کوچ ها مهارت‌هایی دارند که می‌توانند با موفقیت فناوری جدید را به کار گیرند، ادغام‌ها را مدیریت کنند و در مورد بهترین گزینه‌ها برای شرایط منحصر به‌فرد  برایتان مشورت بدهند.

3. مزایای بیزینس کوچینگ: مدیریت

بیزینس کوچ‌ها به بهبود مهارت‌های مدیریتی و رهبری شما کمک می‌کنند. هرچه تجارت شما رشد کند، نقش شما به عنوان مدیر بزرگ‌ و بزرگ‌تر خواهد شد. آکادمی کسب و کار مواساتی به شما کمک می‌کنند تا مسائل و تصمیمات دشوار تجاری را طی کنید و به شما کمک می‌کنند تا در ابتدای کار پایه‌ریزی کنید تا بتوانید برخی از طوفان‌های بزرگی که در مدیریت اجتناب‌ ناپذیر در پیش دارید کنترل کنید.

4. مزایای بیزینس کوچینگ: مشاوره بازاریابی

به‌ویژه در مراحل اولیه یک تجارت کوچک، کل استراتژی و تلاش بازاریابی بر دوش صاحب مشاغل است. مربیان می‌توانند به شما کمک کنند آنچه را نمی‌بینید، ببینید. یک کوچ حرفه‌ای و باتجربه در زمینه راه‌اندازی کسب و کار، استراتژی‌ها و تاکتیک‌های بازاریابی می‌تواند مقدار و تعداد فروش شما را بالا ببرد و از اجرای موارد بی‌فایده جلوگیری کند.

 

5. مزایای بیزینس کوچینگ: توسعه تجارت

شما برای توسعه کسب و کارتان باید در ابتدا بدانید وضعیت کنونی شما چگونه است و قرار است به کجا بروید، پس می توان گفت که از وضعیت کنونی به وضعیت مطلوب قدم برداشتن.

 کوچ های حرفه ای در آکادمی کسب و کار مواساتی به شما کمک می‌کند تا زمینه‌هایی از کسب و کار خود را که نیاز به توجه دارند پیدا کنید و آنها تقویت کنید، امروزه مهم‌ترین عامل برای ماندن در مسیر درست، مسئولیت‌پذیر بودن است به این معنی که اگر شما بدانید که با دانش و تجربه تان تا امروز به این دستاورد رسیده ائید و مسئولیت آن را به عهده بگیرید حال می توانید برای توسعه کسب و کارتان از بیزینس کوچ استفاده نماید چون شما به این دیدگاه رسیده ائید که تجربیات شما تا این مرحله می تواند به کسب و کارتان کمک کند و برای قدم بزرگتر بعدی باید از فردی استفاده کنید که قبلا آن قدم را برداشته و حالا به شما کمک کند تا شما هم سریعتر، ارزانتر و با اطمینان بیشتر قدم بردارید.

پیشنهاد ما به شما : بیزینس کوچ چیست؟ 6 مزیت داشتن بیزینس کوچ برای یک کسب و کار

جمع‌بندی مزایای بیزینس کوچینگ 
برای روشن شدن این موضوع باید بگوییم: راهنمایی و مشاوره یک خیابان دو طرفه است. وقتی در کسب و کار تلاش می‌کنید بیشترین بهره را می‌گیرید. شما هنوز هم باید تجارت خود را اداره کنید و مسئولیت آنچه اتفاق می افتد بر عهده شماست. در اینجا پیشنهادی برایتان داریم که روی عکس زیر ضربه (کلیک) بزنید و مقاله متفاوت تری برایتان داریم.

روش‌های آموزش فروش مؤثر

 

 

5/5
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت + شانزده =

جدیدترین پست ها:

لینک کوتاه
بیزینس کوچینگ چیست؟
0